BMS مدیریت هوشمند ساختمان

BMS مخفف عبارت Building Management System به معنای مدیریت هوشمند ساختمان می باشد. BMS اخیراً جایگاه ویژه ای در ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری پیدا کرده و تبدیل به یکی از مهم ترین پارامترهای تعیین کیفیت یک ساختمان شده است.
به طور اجمالی BMS را می توان به صورت مجموعه تجهیزات و سیستم هایی مدیریت خودکار شرایط محیطی یک ساختمان تعریف نمود. این شرایط محیطی می توانند عناصری مانند دمای داخل و همچنین میزان روشنایی اتاق ها و محیط مسکونی، سیستم های امنیتی و اطفای حریق و همچنین تجهیزات الکتریکی مانند دوربین های مدار بسته و حتی آیفون های یک مجتمع باشند.

با استفاده از سیستم های پیشرفته BMS یا مدیریت هوشمند ساختمان می توان از راه دور و از طریق اپلیکیشن های کاربردی نصب شده بر روی تلفن همراه، تمامی عناصر گفته شده را مدیریت کرده و برای مثال روشن و یا خاموش نمود. همچنین در صورت حضور در داخل مجتمع می توان از طریق کنترل از راه دور عملکرد سیستم تهویه مطبوع و سیستم های امنیتی مانند دوربین مدار بسته را کنترل کرد. تمامی فرایندهای ذکر شده از طریق یک سیستم مرکزی کامپیوتری برنامه ریزی شده کنترل و مدیریت می شود.

 

بحث BMS زیر مجموعه ای از مهندسی برق می باشد اما برای طراحی یک سیستم BMS کاربردی باید اطلاعات خوبی از مبحث hvac (تهویه مطبوع) و اتوماسیون نیز داشته باشید.
در این فیلم های آموزشی که به زبان اصلی می باشند با مبحث bms به صورت فیلم آموزشی و انیمیشن آشنا خواهید شد. در فیلم آموزشی اول مبحث bms از ابتدا به صورت بنیادی تشریح شده و اجزای آن معرفی خواهد شد:

دانلود فیلم آموزشی bms

 

در فیلم آموزشی دوم ویژگی های یک نمونه از خانه هوشمند طراحی و ساخته شده معرفی شده و مورد بررسی قرار می گیرد.

دانلود فیلم آموزشی bms

 

 

در فیلم آموزشی سوم هم آینده خانه های هوشمند و تکنولوژی های در حال کار مورد بحث قرار خواهد گرفت.

دانلود فیلم آموزشی bms

در نهایت و در قسمت چهارم یک اسلاید پاورپوینت بسیار زیبا و کاربردی در رابطه با نحوه اتصال قطعات و سیستم های تشکیل دهنده یک سیستم bms و اجزای آن به صورت کاربردی قرار داده شده است:
دانلود اسلاید آموزشی bms

 

جستجو

اطلاعات تماس

شرکت فنی مهندسی آینده کاسپین

قزوين -بلوار نخبگان، کیلومتر 2 جاده باراجین

پارک علم و فن آوری دانشگاه امام خمینی

 تلفن : 09399871627 - 09124818264

برنامه نویسی - سیستم های  هوشمند

ایمیل مدیر: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کانال تلگرام : https://t.me/future_c

تولیدات شرکت

سیستم کنترل تردد سازمانی

سیستم کنترل تردد مبتنی برRFID

نرم افزار اتوماسیون نگهبانی شرکتی

سیستم مدیریت پالت قطعات خودرویی

برنامه فروشگاهی ایران پی

نرم افزار فاکتور باسکول جاده ای

دستگاه کنترل ابزار برقی با گوشی

سیستم جادویی پخش خانگی

 

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه